chillums امنیت آمریکا قطعنامه امنیت ملی

chillums: امنیت آمریکا قطعنامه امنیت ملی بین الملل آمریکا شورای امنیت نیکی هیلی

گت بلاگز استان ها امام خمینی(ره) با اصول ژرف‎اندیش در فقه و اصول هر لحظه نواندیش بود ، افکار

وزیر اطلاعات گفت: ارتحال امام (ره) جبران نشدنی است و با گذشت وقت به علت شناخت‎ زیاد دل‎بستگی و پیوستگی به امام خمینی(ره) زیاد شده است هست.

امام خمینی(ره) با اصول ژرف‎اندیش در فقه و اصول هر لحظه نواندیش بود ، افکار

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام سید محمود علوی در آئین گرامیداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) که در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار شد، اظهار داشت: نقشی که یک عالم در حیات یک جامعه ایفا می‎کند یک قبیله بدون عالم نمی‎تواند آن نقش را داشته باشد.

عبارات مهم : آمریکا
وی تصریح کرد: ارتحال امام خمینی(ره) جبران نشدنی است و با ارتحالش جای خالیش پرشدنی نیست و ستاره‎ای بود که در ذهن‎های ما جاودان باقی مانده هست.

وزیر اطلاعات گفت: درود بر ملت کشور عزیزمان ایران که با گذشت وقت یاد و خاطره امام خمینی(ره) کم‎رنگ‎تر نشده و سال به سال و گذشت وقت به علت شناخت‎ بیشتر، دل‎بستگی و پیوستگی به امام خمینی(ره) زیاد شده است و گرامیداشت ارتحال امام (ره) همواره پرشکوه‎تر برگزار می‎شود.

علوی با بیان اینکه نمایان شدن حیات، حرکت، زندگی و حضور گسترده مردم در عرصه های متفاوت به خاص انتخابات تپشی است که امام(ره) در بین مردم ما ایجاد کرد و نشانه قدرشناسی ملت ما نسبت به ایشان هست، اظهار داشت: امام خمینی(ره) یک فقیه بود با اصول ژرف‎اندیش و در فقه و اصول هر لحظه نواندیش بود و حرف‎های تازه، مستند و با ادله فقه و فقیه‎پسند می‎زد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: امام خمینی(ره) نوپردازی اش در پرسشها فقه و اصول غوغا می‎کرد، امام(ره) یک فیلسوف بود و از یک مرز و اندیشه عقلانی و استدلالی با پیچیدگی‎های فلسفی برخوردار بود و در حوزه فلسفه حرف نو داشت. ایشان در عین حال که فیلسوف بود، یک عارف بود و قلبی منطعف و نورانی داشت و از ویژگی‎های یک عالم برخوردار بود.

وی امام خمینی (ره) را مدیر، سیاست‎مدار سترگ و دوراندیش بیان کرد و گفت: امام(ره) سال‎ها قبل آینده نگری و تحلیل از بین رفتن مارکسیسم را داشت. ایشان به مردم اعتقاد داشت و همواره می‎فرمود اگر مردم در صحنه باشند دشمن هیچ غلطی نمی‎تواند کند. امام(ره) اراده فولادین داشت که هیچ چیزی نمی‎توانست مانع آن شود، هزینه می‎داد ولی از اصول و اعتقادات عدول نمی‎کرد.

علوی افزود: در فاجعه جانسوز هفت‎تیر ما شهید بهشتی را از دست دادیم و صبح هفت تیر مسئولان به دیدار امام خمینی(ره) رفتند و همه انتظار داشتند امام(ره) تأثر خود را از این ماجرا نشان دهند، ولی امام راحل همانند کوهی این اتفاق مترقبه را تسلیت گفته و گفتند هنگامی که شما سیلی به صورت آمریکا می‎زنید، آمریکا ساکت نمی‎نشیند و عکس‎العمل نشان می‎دهد.

وی رهبری امام(ره) در انقلاب اسلامی را منحصربه فرد بیان کرد و ادامه داد: در سال 1342 و سال نهایی 1357 امام(ره) دست به قیام زد و همه تحلیلگرها می‎گفتند که مبارزه سیاسی پاسخ نمی‎دهد و مردم به ندای قیام پاسخ مثبت نمی‎دهند و امام خمینی(ره) در این شرایط که نه فضای داخلی و نه خارجی مساعد نبود، قیام کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در قیام انقلاب اسلامی خواستگاه نخست مبارزه دانشگاه بود و در این محیط اسلام در اقلیت بود، تاکید کرد: خواستگاه دوم بازار بود و بعد از ماجرای سال 1342 بازاریان دل‎زده بودند و انگیزه‎ای جهت مبارزه سیاسی نداشتند.

علوی با اشاره به اینکه سومین خواستگاه حوزه علمیه و روحانیون بودند، خاطرنشان کرد: امام(ره) متوجه شد که شاه برنامه‎های اسلام زدایی را دنبال می‎کند و اگر جلویش گرفته نشود دیگر نمی‎توان کاری کرد و این مبارزه را با شورای 9 نفره شروع و بیانیه‎هایی را امضاء می‎کردند و خلاء رهبری واحد را این گونه امام(ره) پر کردند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در سخنرانی‎های خود در قم، روحانیون را مورد خطاب قرار دادند و روحانیون را به حرکت مبارزاتی متصل کردند. امام(ره) فرهنگ شهادت را در جامعه بار دیگر احیاء کردند و با مداحی‎سرایی و شعرهای در جامعه روح شهادت طلبی را در جامعه زنده کردند تا در نهایت به 15 خرداد ختم شد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با صحبت خود هیمنه آمریکا و پشتیبانی خارجی شاه را در کشور درهم شکست، افزود: امام(ره) مدیر جمهور آمریکا را در آن وقت فاسد‎ترین مدیر جمهور در دنیا معرفی می‎کرد. از سوئی بیانات امام(ره) ابهت شاه را در داخل کشور شکست و مردم کشور عزیزمان ایران را آماده مبارزه کرد، در سال 1356 هیچ فردی تصور حرکت و مبارزه را نداشت چراکه شاه سران بازار و بزرگان دانشگاه و حوزه علمیه را دستگیر و به شهرهای متفاوت تبعید کرده بودند و افرادی که مشی مبارزه مسلحانه در پیش گرفته بودند را نابود کرده بود و به آمریکا اطمینان خاطر داده بودند که تا 25 سال هیچ تهدیدی در کشور وجود ندارد و با این شرایط داخلی فردی نمی‎توانست در داخل کشور نفس بکشد.

علوی گفت: آن چیزی که در حرکت امام خمینی(ره) بی سابقه بود این است که در قیام، نیروهای مسلح را از انقلاب می دانست؛ امام خمینی(ره) ارتش را جهت مملکت و ملت می دانستند و می گفتند که ارتش را باید به ملت برگردانیم.

وی با بیان اینکه امام(ره) مسیر انقلاب را در زمانی شروع کرد که امید به پیروزی نبود ولی توانست انقلاب را به پیروزی برساند، تاکید کرد: بعد از انقلاب اسلامی نیز با هدایت پیامبرگونه خود توانستند کشور را در برابر توطئه ها، تحریم و جنگ نظامی پیش ببرند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بعد از ارتحال امام خمینی(ره) مجلس خبرگان رهبری بار مسئولیت را به دوش مقام معظم رهبری نهاد، افزود: امروز چشم کشورهای یمن، سوریه و فلسطین به انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری هست. ملت کشور عزیزمان ایران هوشمند در صحنه انتخابات و راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا می کنند و از مسیر امام خمینی(ره) و آرزوی بزرگ های بلند انقلاب اسلامس صیانت می کنند.
انتهای پیام/گ

واژه های کلیدی: آمریکا | انقلاب | اطلاعات | امام خمینی | مقام معظم رهبری | مجلس خبرگان رهبری | وزیر اطلاعات | ارتحال امام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog