chillums امنیت آمریکا قطعنامه امنیت ملی

chillums: امنیت آمریکا قطعنامه امنیت ملی بین الملل آمریکا شورای امنیت نیکی هیلی

گت بلاگز استان ها حضور حداکثری آحاد ملت اصل مهم حماسه آینده ساز است ، با هتاکان قاطعانه برخورد شود

امام‌جمعه قم با ابراز تاسف از توهین به مقام شامخ امام رضا(ع) به بهانه انتخابات گفت: تعرض و هتک مقدسات کار غلطی است و تقاضای تصویر العمل جدی در این باره داری

حضور حداکثری آحاد ملت اصل مهم حماسه آینده ساز است ، با هتاکان قاطعانه برخورد شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس با تاکید براینکه انتخابات مظهر اقتدار ملت و مردم سالاری دینی است اظهار داشت: حضور حداکثری و باشکوه اصل مهمی است که نباید از آن غفلت شود از همین رو آحاد ملت باید در این حماسه آینده ساز حضور پیدا کنند.
امام جمعه قم با بیان اینکه التزام به قانون جهت اینکه در دام فتنه 88 نیفتیم امری الزامی هست، افزود: سلامت انتخابات به عنوان حق الناس باید مهم شمرده شود و تلاش شود در انتخابمان اقتدار، امنیت، ارزش های اسلام و انقلاب را مهم بشماریم.

عبارات مهم : معلمان

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با ابراز تاسف از توهین به مقام شامخ امام رضا(ع) به بهانه انتخابات گفت: متأسفانه شاهد هتاکی نسبت به ساحت امام رضا (ع) در مباحث انتخاباتی بودیم همان طور که استفاده مقدسات جهت انتخابات درست نیست، تعرض و هتک مقدسات کار غلطی است و تقاضای تصویر العمل جدی در این باره داریم.
وی خاطرنشان کرد: در تماس با آیت الله مکارم ایشان از این مسئله ناراحت بودند, این پرسشها نباید در حوزه انتخابات دستاویز قرار گیرد, مسئولان باید در این زمینه توجه کنند و دیگران باید از این مسئله تبری بجویند.
مسئولان به فکر زیاد کردن امنیت مرزها باشند
آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به اتفاق تروریستی شرق کشور که منجر به شهادت 8 نفر از فرزندان کشور شد عنوان کرد: از مسئولان دولت پاکستان می خواهیم که جدی تر این مسئله را دنبال کنند، باید مرزهای ما امن شود.
امام جمعه قم با تأکید بر اینکه دولتمردان باید بنیه دفاعی مرزها را تقویت کنند و در چنین مواردی با قاطعیت تصویر العمل نشان دهند، افزود: آن ها که دنبال ناامن کردن کشور عزیزمان ایران اسلامی هستند بدانند ملت شجاع کشور عزیزمان ایران در برابر این کارها زبونانه از پای در نمی آید و به خاطر این کارها از مواضع انقلابی خود در مقابله با مستکبران و تروریست ها کوتاه نخواهند آمد.
آیت الله اعرافی با اشاره به روز معلم، با تأکید بر اینکه بی تردید معلم باید جایگاه رفیع داشته باشد افزود: معلمان باید مسئولیت های خود را بشناسند و جامعه باید با نهایت تکریم با معلمان برخورد کنند, نظام باید جایگاه معلمان را ارتقا دهد، از طرفی معلمان هم باید به وظایف خود عمل کنند.
کاندیداها به سند تحول آموزش و پرورش توجه کنند
امام جمعه قم با اشاره به اینکه معیشت استاد و معلم و جایگاه اجتماعی آن ها وظیفه ای بر عهده نهاد سیاسی است افزود: انتظار داریم سند تحول آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد، نگاه ما در این مقوله نباید به جوامع غیراسلامی باشد.
به گفته مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، متاسفانه در مسابقه های انتخاباتی کمتر بر سند تحول فرهنگی مانور دهند و این ضعف و خلا است و این سند باید به طور گسترده مورد توجه قرار گیرد.
وی به هفته کارگر اشاره کرد و گفت: این کارگرانند که ده ها هزار واحد صنعتی را روی پا نگه داشتند و با وجود همه پرسشها این کارگران و سرمایه گذاران تلاش کردند که چرخ های صنعت به حرکت در آید بنابراین باید مقوله اشتغال و تولید به طور خاص بر آن توجه شود.
آیت الله اعرافی تصریح کرد: مردم انتظار دارند فردای انتخابات جان جدیدی جهت فعالیت و کار و تلاش را با نگاه به درون مشاهده کنند.
برخی به دنبال ترویج انتظار سکولاریستی هستند
آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه انحراف در مقوله مهدویت موضوعی است که در دوره کنونی در اشکال متفاوت شاهد آن هستیم، اظهار داشت: عقیده به مقوله مهدویت ریشه در تاریخ اسلام و ادیان الهی دارد, در همه کتاب های آسمانی مژده مهدویت داده شده است و به آن اشاره کرده است.
امام جمعه قم افزود: هیچ پیامبری نیامده مگر اینکه از آن ها میثاق گرفته شده است بود که مژده ظهور امام وقت را بدهد, عقیده مهدویت ریشه در تاریخ ادیان و بشریت دارد و براهین گوناگون بر اهمیت بنیادین آن بنا نهادینه شده است است.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور بابیان اینکه این عقاید در معرض بدفهمی ها و انحرافات در طول تاریخ قرارگرفته هست، تصریح کرد: 14 کج روی و انحراف در مقوله مهدویت آشنا شده است و ازآنجاکه اعتقاد به امام وقت (عج) باید پاک و پیراسته باشد و نسل جوان در مسیر این انحرافات قرار نگیرند توجه به این انحراف ها مهم است.
وی با تأکید بر اینکه فضلا, طلاب و دانشجویان باید این محورها را موردمطالعه قرار دهند و در تبیین و ترویج معارف الهی این عنوان را موردتوجه قرار دهند، خاطرنشان کرد: مهدویت های مبهم و غیر مشخص, توقف بر امامان پیشین, تشکیک هایی در مقوله تولد, غیبت و طول عمر امام, مهدویت های دروغین و ادعاهای کذب, ادعای دروغین نیابت خاص, دکان داری ها و تشرف به حضور امام, ادعای ارتباط های سببی و نسبی, تعیین وقت ظهور, عجله داشتن در قیام امام (عج) و بازگشت از این اعتقاد ازجمله انحراف های موجود در مسیر مهدویت در برهه کنونی است.
آیت الله اعرافی بابیان اینکه غفلت و بی تفاوتی و عدم انتظار, تفسیرهای غلط از مهدویت و انتظار, نفی نیابت عامه و ولایت فقیه و مرجعیت و تطبیق علائم ظهور از دیگر مواردی است که منحرفان مهدویت به آن اصرار دارند، اظهار داشت: امروز مستکبران تلاش می کنند پایه های نیابت عامه و ولایت فقیه را سست کنند.
امام جمعه قم با انتقاد از اینکه بعضی انتظار را سکولاریستی تعریف می کنند، گفت: این تعریف به جای انجام تکالیف, انحراف بزرگی بود که همچنان ادامه دارد, مهدویت انقلابی و مهدویتی که مؤید قیام علیه ظالمان است عقیده درست محسوب می شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: معلمان | انتخابات | هتک حرمت | امام جمعه قم | نماز جمعه | برخورد با هتاکان | قم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog