chillums امنیت آمریکا قطعنامه امنیت ملی

chillums: امنیت آمریکا قطعنامه امنیت ملی بین الملل آمریکا شورای امنیت نیکی هیلی

گت بلاگز وب‌گردی تازه ترین نتیجه های بررسی های معدن آزادشهر

معاون استاندار گلستان گفت: علاوه بر مسیر مهم از مسیرهای فرعی نیز جهت رسیدن به معدن چیان محبوس شده است به سرعت آوار برداری می شود.

تازه ترین نتیجه های بررسی های معدن آزادشهر

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، مروتی معاون استاندار گلستان در ابتدای برنامه در ارتباط تصویری راجع به امداد رسانی به معدن کاران گفت: روز چهارشنبه گذشته انفجاری در معدن زمستان یورت گلستان اتفاق افتاد، با این اتفاق افرادی در معدن محبوس شدند، عده ای هم جان خود را از دست دادند.
وی افزود: برآیند امدادرسانی از دقایق اولیه شروع شد، جمعیت هلال احمر و نیروهای امدادی در محل حاضر شدند وامداد رسانی با شدت ادامه دارد.

عبارات مهم : انفجار

مروتی گفت: با توجه به اینکه کار در معدن نیازمند افراد خبره و با تجربه هست، در کار امداد رسانی افرادی از معدن کاران باتجربه به کمک آمدند و اوضاع پروژه را بررسی کردند. وی افزود: 68 نفر از شروع عملیات در بیمارستان های مشهد و گنبد تحت درمان قرار گرفتند. با راه اندازی دستگاههای تحویه در ورودی معدن تلاش کردیم از شدت گاز مونوکسید کربن کم کنیم.

مروتی گفت: این معدن 1200 تا 1300 متر عمق دارد و انفجار در محدوده هزار و سی متری اتفاق افتاده هست. تعداد افرادی که در کارگاه اولیه تخلیه ذغال بودند از معدن خارج شدند. بخشی از افراد از شدت ترکش انفجار و بعضی از گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.
وی راجع به آمار جانباختگان نیز گفت: تا ساعت 1:23 دقیقه بامداد امروز با خارج کردن یک نفر دیگر تعداد جانباختگان این اتفاق به 22 نفر رسیده هست.

وی افزود: تعداد اولیه در لیست های اولیه 35 نفر است که این آمار طبق لیست شیفتی است که از اطلاعات اولیه کارگاه بدست آمده است ولی امار دقیقی نداریم.

مروتی راجع به نزدیک شدن به افراد حبس شده است در معدن گفت: شدت گاز مونوکسید کربن بسیار اوج بود، در داخل تونل مهم حدود 700 تا 1000 (ppm)گازمتان داشتیم. درحال حاضر اطلاعات دقیقی نمی توان داد بحرحال گاز مونوکسید کبربن گاز کشنده ای هست.

معاون استاندار گلستان گفت: همه چیز در قالب حدس و گمان هست، دسترسی به جایگاهی که لوکوموتیو قرار دارد، نداریم و به طور یقین نمی توانیم علت مهم اتفاق را بگوییم ولی مجموعه عوامل می تواند دست به دست هم دهد تا اتفاق روی دهد و عامل انسانی را نیز می توان در مجموعه عوامل موثر در اتفاق قرارر داد.

وی گفت: کار بسیار سخت هست، اگر تونلی که به قسمت انتهایی وصل می شود، توانایی بازگشایی داشته باشد سریعتر به نتیجه می رسیم.
مروتی افزود: امکان یکباره برداشتن آوار وجود ندارد، در حال کانال زدن هستیم و اگر به قطعیت برسیم که در تونل دوم کسی نیست کار آوار برداری شروع می شود.

مظفری مدیر مرکز حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت کار گفت: بعضی از اعضای گروه های امدادی در اتفاق معدن هم دچار سانحه شده است اند و جهت پیدا کردن کارگران محبوس شده، اقداماتی صورت گرفته است.

مظفری گفت: تیم های امدادی از معادن ذغالسنگ در سطح کشور جهت امدادرسانی به آذرشهر اعزام شدند و حدود 10 گروه امداد و نجات در حال خدمات رسانی هستند.

وی راجع به علت اتفاق گفت: استفاده از باطری جهت روشن کردن لکوموتیو در داخل معدن و در مورد وجود گاز هم مطالبی بیان شده است که البته تاریخچه معدن حاکی از عاری بودن معدن از گاز متان است ولی احتمال دارد در لایه های ذغال،گاز باشد ولی با توجه به آتش زا بودن ذغالسنگ، ممکن است جرقه ناشی از باطری به باطری کردن، باعث انفجار شده است باشد.

رئیس مرکز حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت کار گفت: دستگاه های گاز سنج در داخل تولید نمی شوند و استاندارد بین المللی هستند و این دستگاه ها حافظه دار هستند و توانایی بازبینی دارند.

مظفری راجع به اینکه افرادی که جان خود را از دست دادند مشمول مستمری می شوند، گفت: فردا و بعد فردا احکام این عزیزان صادر خواهد شد و هزینه درمانی تمام اتفاق دیدگانی که در بیمارستان های تامین اجتماعی خوابیدن هستند، به حساب تامین اجتماعی خواهد بود وهزینه های تدفین فوت شدگان این اتفاق هم پرداخت خواهد شد. همچنین معدن کاران این معدن هم تا شروع مجدد فعالیت تحت پوشش بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت.

مظفری همچنین از تشکیل کمیته حقیقت یاب با همکاری نمایندگان وزارتخانه های صنعت، کار، شرکت نظام مهندسی معدن و دستگاه های مرتبط،خبر داد و افزود: قطعا باید علل اتفاق بازبینی شود و فرایند آن انجام شود و اکنون جهت اعلام نظر سریع است.

نادعلی اسماعیلی دهج مدیر شرکت نظام مهندسی معدن دیگر مهمان برنامه گفت” این معدن در آذر ماه سال 95 ارزیابی ریسک شده است است و از صد نمره 68 گرفته هست، گاز متان نیز در این معدن زیر یک درصد ثبت بوده و نمره قبولی گرفته و جز معادن کم ریسک آشنا شده است است.

وی گفت: یک روز قبل از انفجار، انفجاری جهت استخراج انجام شده است است و این نشان می دهد که معدن گازخیز نبوده هست. ساعت یازده همان روز درست نیم ساعت قبل از اتفاق از معدن دیدار به عمل آمده است و میزان گاز متان زیر یک درصد بوده و هیچ اخطاری هم از لحاظ ایمنی به مسئولین داده نشده هست. مورد نیاز به ذکر است که در سال گذشته نیز وزارت صنعت و معدن وسایل ایمنی را خریداری کرده و در اختیار معدن قرار داده است.

اسماعیلی در ادامه گفت: در کمیته حقیقت یاب قرار است علت اتفاق تا آخر هفته مشخص شود. وی گفت: لوکوموتیوی در معدن خاموش می شود، مامور معدن اطلاع می دهد ولی اجازه استفاده از دستگاه استارتر داده نشده ولی مامور معدن دستگاه را از انبار تحویل گرفته و اینگونه به نظر می رسد که وقت استارت زدن انفجار صورت گرفته است ولی بهتر این بود که لوکوموتیو اول از معدن خارج می شد بعد راجع به روشن کردن آن اقدام می کردند.

وی گفت: هنگامی که ماده معدنی وارد لوله های می شده است و زمانی که استارت زده شده است ریزگردهای موجود موجب جرقه زده شده است است.
اسماعیلی در ادامه گفت: مسئولین ایمنی استان بسیار عالی کارکردند که جای تقدیر دارد، ده اکیپ هم به دستور وزارت صنعت و معدن عازم منطقه شدند که به خوبی عمل کرده اند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انفجار | دستگاه | وزارت کار | امدادرسانی | امداد رسانی | امداد رسانی | تیتر امشب | حادثه معدن

تازه ترین نتیجه های بررسی های معدن آزادشهر

تازه ترین نتیجه های بررسی های معدن آزادشهر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog